Która jest różnica pomiędzy Ethereum a Bitcoinem?

Artykuł miesiąca Inne tematy Poradnik

Dzisiejszy szum wokół technologii Bitcoin, Ethereum, kryptowalut i blockchain walczy z bańką w latach 90-tych. Z ogromnymi wolumenami zakupu i kapitalizacjami rynkowymi dla niektórych większych kryptowalut walczących z wybranymi z najkonkretniejszych międzynarodowych korporacji. Niestety, podczas jak większość osób potrafią być w bycie powiedzieć, że słyszało o kryptowalutach, spory odsetków ludzi wciąż nie jest do tyłu pewien, co to stanowi – zaś istnieje więcej bardziej zdezorientowany co do Ethereum.

Jeśli natomiast trochę bawisz się tą dziedziną, sprawdź nasz poradnik dla początkujących osób zainteresowanych rynkiem kryptowalut.

Czym stanowi Bitcoin

Najpopularniejszym sposobem zdefiniowania Bitcoina jest wymienienie go cyfrowym dolarem. To niewątpliwie wszystko — bez wszystkich formalnych regulacji, które towarzyszą bankowi (co robi, że ​​istnieje owo tak destrukcyjna koncepcja). Toż nie jest technologia. Toż nie jest firma. To twoje pieniądze, trzymane w całości cyfrowej. Niektórzy ludzie kupują Bitcoin, ponieważ chcą zostawiać swoje pieniądze gdzieś indziej niż w banku. Niektórzy kupują Bitcoin jako inwestycję, wierząc, że jego wartość za chwila miesięcy albo lat będzie wysoce wyższa niż obecnie. A niektórzy ludzie kupują Bitcoin jako klucz do inwestowania w poszczególne firmy, ponieważ pieniądza w niniejszych spółkach nie można kupować za pomocą tradycyjnej waluty. Możesz kupować tokeny ale za pomocą Bitcoin lub Ethereum, czyli drugą niezwykle przystępną walutą.

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

Czym stanowi Ethereum

Ethereum to dodatkowa kryptowaluta oraz dużo pań ma, że ​​potencjalnie może przekroczyć Bitcoin jako dominującą monetę na zbycie. To, co oznacza Ethereum, zatem jego technologia, oraz nie fakt, że istnieje obecne dodatkowa kryptowaluta. Wartość monety Ethereum żyje i interesuje i podobnie jak Bitcoin jest akceptowana oraz wydawana oraz polecana przez inwestorów do korzystania.

Różnica między Ethereum a Bitcoinem polega na ostatnim, że Bitcoin więc nic innego jak waluta, podczas gdy Ethereum to metoda księgi głównej, której firmy stosują do powstawania nowych projektów. Zarówno Bitcoin, kiedy i Ethereum oddziałują na tak zwanej technologii „blockchain”, jednak Ethereum jest zdecydowanie bardziej efektywne. Jeśli Bitcoin stanowił w możliwości 1.0, Ethereum stanowi w możliwości 2.0, co daje na tworzenie na nim zdecentralizowanych aplikacji. Krótko mówiąc: idealnie przydaje się do innowacji.

Co dużo, technologia Ethereum ma silne pomożenie w ramach tzw. The Enterprise Ethereum Alliance . Istnieje obecne grupa spółek z reguły Fortune 500, które pogodziły się współpracować, aby szacować się i tworzyć na technologii blockchain Ethereum – inaczej zwanej technologią „inteligentnego kontraktu”. W współczesnym przypadku „inteligentne kontrakty” oznaczają, że wymagające aplikacje biznesowe mogą zautomatyzować bardzo złożone aplikacje.

To, co oczywiście wiele kobiet zajmowałoby w technologii Ethereum, zatem jej potencjał oddziaływania na skróty oraz przewody we pełnych dziedzinach. W żadnym wypadku nie istnieje ostatnie wciąż doskonała technologia, ale otworzyła drzwi dla szerokiej skali unikalnych innowacji.

zobacz również Jaka jest różnica między Ethereum a Bitcoinem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments